HOME

NEWS

DRT RACING V ITALSKÉ IMOLE

Další letošní závod se konal na italském okruhu v Imole. Pro DRT racing team to znamenalo dva volné tréninky v pátek, poté kvalifikaci v sobotu a v neděli závod. Bohužel nový jezdec DRT racing teamu, Ukrajinec Konstantin Pisarev, v Imole nikdy nestartoval, protože jezdil převážně seriál IDM, který se jezdí na německých tratích. Takže bylo velice důležité najezdit velký počet kol a posbírat data z jízdy. Což se povedlo a podařilo se najezdit relativně dost kol a první den po prvním volném tréninku jsme byli na 36. místě s časem 2:05,421. Na druhý volný trénink jsme udělali nějaké změny v nastavení, které vedly ke zlepšení času na 1:57,837, což už bylo lepší, ale bohužel pozice byla horší - až 38.místo.

Do sobotní kvalifikace jsme se snažili opět vyjít jezdci vstříc lepším nastavením podvozku a geometrie motocyklu a v průběhu tréninku se podařilo zrychlovat a po výměně pneumatiky se podařilo zajet čas 1:55,346, což nás dostalo na 35. pozici na startovním roštu. Ztráta na prvního jezdce byla menší něž v pátek, ale stále 5,674s. Start do závodu byl hodně složitý, protože startovat z 35.pozice není jednoduché. A také to po prvním průjezdu bylo vidět. Jezdec DRT racing teamu si svoji příčku neudržel a o jednu se propadl. Postupně se dostal dopředu na 32. pozici a na ní také dojel do cíle se zajetým totožným časem jako v kvalifikaci - 1:55,337.

Viktor Dušek (majitel týmu)

Víkend i dny před ním byly hodně složité. Opravdu na poslední chvíli došlo k dohodnutí se mezi ukrajinským jezdcem a DRT racing teamem, a to se také trochu podepsalo na výsledku. Konstantin je výborný kluk s dobrým přístupem a chováním, ale bohužel nemá tolik zkušeností, jako většina evropských jezdců, a nemá absolutně žádnou zkušenost s motocyklem Superstock 1000. Jezdil německý seriál IDM kde má i pódiová umístění, ale na motocyklu specifikace supersport 600. Nicméně já hodnotím celou situaci dost negativně, protože ztráta 5,7s na prvního je opravdu obrovská. I když vezmu v potaz všechny aspekty, které hrají proti nám a Konstantinovi, což je nedostatek testovacích kol, žádná zkušenost s motocyklem superstock 1000 a v neposlední řadě nová trať, je to i tak opravdu velká ztráta. Je pravda, že vyrovnanost a konkurence v této kategorii je podle mě tento rok jenda z nejlepších.

Já jako majitel týmu nejsem spokojený, protože vidím ty věci trochu jinak a hlavně jsem přesvědčený, že všichni členové týmu dělají maximum pro dobrý výsledek. Motocykl je díky úzké spolupráci s lidma od Yamahy opravdu kvalitně a dobře připravený a je schopný jezdit na úrovni první desítky, což nejezdíme, a to je pro mě, jako pro bývalého jezdce, neuspokojující.

Za tři týdny nás čeká Anglie, před kterou musíme dobře a kvalitně trénovat. Děkuji celému týmu za skvělou práci, kterou odvádí a děkuji především všem našim partnerům za přízeň i v takto nelehkém období.


QUICK
navigation

related news
& galleries

5. 5. 2016

NEWS

DRT RACING V ITALSKÉ IMOLE

Další letošní závod se konal na italském okruhu v Imole. Pro DRT racing team to znamenalo dva volné tréninky v pátek, poté kvalifikaci v sobotu a v neděli závod.

27. 4. 2016

NEWS

DRT RACING MÁ NOVÉHO JEZDCE

DRT racing team se po závodě v holandském Assenu a dlouhých jednáních nakonec dohodl na účasti nového jezdce v týmu DRT racing.